Hotels in Budapest, Hungary
Photo: Visions of Domino · CC BY 2.0

Hotels in Boedapest

Hotels in Boedapest beginnen op dit moment rond € 48 per nacht voor twee personen, met € 85 als gangbare prijs en € 93 voor een comfortabele 4-sterrenkamer. Van de 303 accommodaties die we hier kunnen boeken geldt: 58% van de kamers is kosteloos te annuleren; 49% heeft ontbijt inbegrepen of biedt het aan; de gemiddelde gastbeoordeling is 8.7/10.

Live prijzen, gecontroleerd op 2026-10-08 voor twee nachten over 30 dagen. Jouw datums wijken af — zoek je eigen datums.

Buda Castle, Heroes' Square en Aquincum trekken de meeste bezoekers naar Boedapest, en de hotels hieronder liggen daar binnen bereik van. We kunnen hier 303 accommodaties boeken, vanaf € 48 per nacht voor twee volwassenen, met € 85 als gangbare prijs. Ongeveer 58% van de kamers is kosteloos te annuleren, en de gemiddelde gastbeoordeling is 8.7/10. Je betaalt in HUF, en de forint, geen euro. Bedragen hebben veel nullen; kijk twee keer voordat je betaalt.

Wat hotels kosten in Boedapest

Per nacht voor twee volwassenen, inclusief belastingen en toeslagen voor zover de accommodatie die doorgeeft. Gebaseerd op de 303 boekbare accommodaties die we vonden voor twee nachten doordeweeks, over een maand.

Hotelprijzen in Boedapest per nacht
Goedkoopst beschikbaar€ 34
Gangbare vanafprijs€ 48
Onderste kwart van de markt€ 65
Gangbare (mediane) prijs€ 85
Bovenste kwart€ 112
Gangbaar 3 sterren€ 68
Gangbaar 4 sterren€ 93
Gangbaar 5 sterren€ 228

Best beoordeelde hotels in Boedapest

De best beoordeelde accommodaties met een serieus aantal gastbeoordelingen, beschikbaar op onze voorbeelddatums.

Beste prijs-kwaliteit in Boedapest

Beoordeeld met 8/10 of hoger en geprijsd op of onder de stadsmediaan — precies waar de meeste reizigers naar op zoek zijn.

Wat te doen in Boedapest

De plekken die reizigers hier het vaakst opzoeken, gerangschikt naar hoe breed er over geschreven wordt. De meeste liggen binnen bereik van de hotels hierboven.

Buda Castle

castle and palace complex of the Hungarian kings in Budapest

in het centrum
Heroes' Square

major square in district 14 of Budapest, Hungary

3.4 km van het centrum
Aquincum

historical settlement in the Roman Empire

7.4 km van het centrum
Hungarian State Opera House

Neo-Renaissance opera house in Budapest

1.5 km van het centrum
Matthias Church

Roman Catholic church in Budapest, Hungary

in het centrum
Museum of Fine Arts, Budapest

art museum in Budapest, Hungary

3.4 km van het centrum
Dohány Street Synagogue

Synagogue in Budapest, Hungary

1.6 km van het centrum
House of Terror Museum

museum about about terror regimes in Budapest, Hungary

2.1 km van het centrum
Bibliotheca Corviniana

Renaissance library belonging to Matthias Corvinus, King of Hungary (1458-90)

in het centrum
Hungarian National Gallery

national art museum in Hungary

in het centrum

Waar Boedapest ligt, en wat er in de buurt is

Boedapest ligt in Hongarije op 47.4979° N, 19.0402° E. Elk hotel hieronder staat op de live kaart, zodat je meteen ziet welke op loopafstand liggen van waar je voor komt en welke een taxirit verderop zijn.

Afstanden zijn hemelsbreed vanaf het centrum.

  • Buda Castlein het centrum
  • Heroes' Square3.4 km van het centrum
  • Aquincum7.4 km van het centrum
  • Hungarian State Opera House1.5 km van het centrum
  • Matthias Churchin het centrum
  • Museum of Fine Arts, Budapest3.4 km van het centrum
Boedapest op de kaart openenLive prijzen per hotel

Hotels per wijk in Boedapest

Elk hiervan heeft een eigen pagina met live prijzen voor dat deel van de stad.

Hotels bij de bezienswaardigheden

Kamers op loopafstand van waar je eigenlijk voor komt.

Handig om te weten in Hongarije

Valuta
HUF (Ft) — De forint, geen euro. Bedragen hebben veel nullen; kijk twee keer voordat je betaalt.
Taal
Hongaars. In Boedapest spreekt men goed Engels.
Stekker & spanning
Type F, 230V. Neem een adapter mee als je stekkers afwijken.
Fooien
10% is gebruikelijk en staat soms al op de rekening.
Alarmnummer
112
Goed om te weten voordat je gaat

Vermijd wisselkantoren met opvallende borden in de toeristenbuurt. In sommige bars rond het centrum van Boedapest wordt met te hoge rekeningen gewerkt — vraag vooraf de kaart.

Maakt de week die je kiest uit in Boedapest?

Nauwelijks. Over drie losse doordeweekse verblijven bleef de gangbare prijs in Boedapest binnen een factor 1,39, dus je kunt gerust de datums boeken die jou uitkomen zonder naar een goedkopere week te zoeken. Hoe we dit meten.

Waarom hier boeken

Geen boekingskosten

De prijs die je ziet is inclusief onze marge en de belastingen die de accommodatie doorgeeft. Bij het afrekenen komt er niets bij.

Gratis annuleren op de meeste kamers

Elk tarief vermeldt zijn eigen uiterste datum, en je annuleert zelf zonder te bellen.

Prijzen op de kaart

Zie wat elke accommodatie kost voordat je klikt, en doorzoek elke wijk door de kaart te verslepen.

Eén bevestiging

Je krijgt een referentie die de accommodatie direct kan opzoeken, en een pagina om je boeking te bekijken of te annuleren.

Veelgestelde vragen over Boedapest

Wat kost een hotel in Boedapest per nacht?

Op dit moment beginnen de goedkoopste boekbare kamers rond € 48 per nacht voor twee personen, de gangbare prijs is € 85 en het bovenste kwart van de markt begint bij € 112. Prijzen bewegen mee met het seizoen en de dag van de week, dus controleer je eigen datums.

Kan ik in Boedapest een hotel boeken met gratis annuleren?

Ja — ongeveer 58% van de beschikbare kamers in Boedapest is kosteloos te annuleren tot een datum die de accommodatie zelf bepaalt, meestal 24 tot 72 uur voor aankomst. Gebruik het filter voor gratis annuleren om alleen die tarieven te zien.

Welke valuta gebruiken ze in Hongarije?

De HUF (Ft). De forint, geen euro. Bedragen hebben veel nullen; kijk twee keer voordat je betaalt.

Moet ik fooi geven in Hongarije?

10% is gebruikelijk en staat soms al op de rekening.

Wat is er te doen in Boedapest?

De bekendste plekken zijn Buda Castle, Heroes' Square, Aquincum, Hungarian State Opera House, Matthias Church. Hierboven staat er meer over in het blok met wat er te doen is.

Is Boedapest in een andere week goedkoper?

Nauwelijks. Over drie losse doordeweekse verblijven bleef de gangbare prijs in Boedapest binnen een factor 1,39, dus je kunt gerust de datums boeken die jou uitkomen zonder naar een goedkopere week te zoeken.

Verder kijken

Bestemmingen in de buurt